10.sınıf fizik boşluk doldurma soruları ve cevapları

10.sınıf fizik dersi elektrik, manyetizma, basınç, kaldırma kuvveti, dalgalar ve optik ünitelerinden boşluk doldurma soruları çözebilirsiniz. Testteki boşluklara ait anahtar kelimeler testin açıklama kısmında bulunmaktadır.

Konu tekrarı yaparken veya sınavlara hazırlanırken konuların pekişmesi ve daha kalıcı hale gelmesi için soru çözülmelidir. Online testler sayfasında lise 9.sınıf, 10.sınıf ve 11.sınıf fizik dersi konularını içeren cevaplı testler, boşluk doldurma, doğru-yanlış soruları ve eşleştirme testlerini bulabilirsiniz. Testleri online olarak çözebilir ve cevap anahtarı ile yanıtlarınızı kontrol edebilirsiniz. Testlerde hatalı soru ve cevapla karşılaşırsanız iletişim sayfasından bildirebilirsiniz. Şimdiden başarılar..

1- Elektrik ve manyetizma
Elektrik akımı, direnç, ohm kanunu, seri ve paralel balğlı devreler, üreteçler, lambalar, elektrik enerjisi ve güç, mıknatıslar, manyetik alan

2- Basınç ve kaldırma kuvveti
Katı, sıvı ve gaz basıncı ve kaldırmak kuvveti

3- Dalgalar
Dalgalar, dalga çeşitleri, yay dalgaları, su dalgalarında kırılma ve yansıma, ses ve deprem dalgaları

4- Optik
ışığın yansıması ve tümsek ve küresel aynalar, kırılma ve ince ve kalın kenarlı mercekler, renkler

Test türleri;

Boşluk doldurma soruları, herhangi bir konuya ait bir ifadede eksik bırakılan boşluklara uygun sözcüklerin yazılması istenen test türüdür. Öğrenci sorudaki boşluk veya boşlukları doldurarak ifadeyi tamamlar. Öğrencinin soruya ait konudaki bilgisi ölçülür. Bu sayfada fen ünitelerinden her teste 10 soru bulunmakta ve testlerde boşluklara ait anahtar kelimeler, testin üst kısmında verilmiştir. Testi çözdükten sonra, cevapları kontrol edebilir veya tekrar testi çözebilirsiniz.

Doğru yanlış soruları, belirli bir derse ait ifadelerin, bilgi olarak doğru veya yanlış şekilde verildiği test türüdür. Bu test türünde öğrencilerden verilen ifadelerin doğru veya yanlış olup olmadığı ile ilgili cevap istenir. Öğrenci soruyu cevaplarken sadece doğru yada yanlış olmak üzere iki cevaptan birini seçer. Böylece doğru cevaplama olasılığı yüzde ellidir. Bu sayfada fizik dersi ünite testleri olmak üzere her teste 10 doğru yanlış sorusu bulunmaktadır. Test sorularının cevaplarını testi bitirdikten sonra sorular üzerinden kontrol edebilirsiniz.