9.sınıf fizik boşluk doldurma soruları ve cevapları

9.sınıf fizik dersi tüm ünitelerinden boşluk doldurma soruları ve cevapları testi online çözebilirsiniz. Testteki boşluklara ait anahtar kelimeler testin açıklama kısmında bulunmaktadır.

1- Fizik bilimine giriş ünitesi
Fizik bilimi, fizik alt alanları, temel, türetilmiş, vektörel ve skaler büyüklükler

2- Madde ve özellikleri ünitesi
Özkütle, kütle, hacim ilişkisi, dayanıklılık kavramı, adezyon, kohezyon, yüzey gerilimi ve kılcallık olayı

3- Kuvvet ve hareket ünitesi
Sabit hızlı, hızlanan ve yavaşlayan doğrusal hareket, kuvvet ve çeşitleri, newton hareket yasaları, sürtünme kuvveti

4- Enerji ünitesi
İş, güç ve enerji kavramları, yenilenebilir ve yenilenemez enerji çeşitleri

5- Isı ve sıcaklık ünitesi
Isı ve sıcaklık kavramı, öz ısı, ısı sığası, ısı aktarımı ve genleşme

6- Elektrostatik ünitesi
Elektriklenme, elektroskop ve elektriksel kuvvet

Konu tekrarı yaparken veya sınavlara hazırlanırken konuların pekişmesi ve daha kalıcı hale gelmesi için soru çözülmelidir. Online testler sayfasında lise 9.sınıf, 10.sınıf ve 11.sınıf fizik dersi konularını içeren cevaplı testler, boşluk doldurma, doğru-yanlış soruları ve eşleştirme testlerini bulabilirsiniz. Testleri online olarak çözebilir ve cevap anahtarı ile yanıtlarınızı kontrol edebilirsiniz. Testlerde hatalı soru ve cevapla karşılaşırsanız iletişim sayfasından bildirebilirsiniz. Şimdiden başarılar..

Boşluk doldurma soruları, herhangi bir konuya ait bir ifadede eksik bırakılan boşluklara uygun sözcüklerin yazılması istenen test türüdür. Öğrenci sorudaki boşluk veya boşlukları doldurarak ifadeyi tamamlar. Öğrencinin soruya ait konudaki bilgisi ölçülür. Bu sayfada fen ünitelerinden her teste 10 soru bulunmakta ve testlerde boşluklara ait anahtar kelimeler, testin üst kısmında verilmiştir. Testi çözdükten sonra, cevapları kontrol edebilir veya tekrar testi çözebilirsiniz.