Online fizik testleri

Online cevaplı testler, boşluk doldurma, doğru yanlış veya eşleştirme testleri çözmek için testin ünite veya konusunu aşağıdaki başlıklardan seçiniz.

Konu tekrarı yaparken veya sınavlara hazırlanırken konuların pekişmesi ve daha kalıcı hale gelmesi için soru çözülmelidir. Online testler sayfasında lise 9.sınıf, 10.sınıf, 11.sınıf ve 12.sınıf fizik ünite konularını içeren cevaplı testler, boşluk doldurma, doğru-yanlış soruları ve eşleştirme testlerini bulabilirsiniz. Testleri online olarak çözebilir ve cevap anahtarı ile yanıtlarınızı kontrol edebilirsiniz. Testlerde hatalı soru ve cevapla karşılaşırsanız iletişim sayfasından bildirebilirsiniz. Şimdiden başarılar..

9.Sınıf fizik testleri

10.Sınıf fizik testleri

11.Sınıf fizik testleri

12.Sınıf fizik testleri

TYT ve AYT fizik testleri

TYT deneme testleri
AYT deneme testleri

Test türleri;

Doğru yanlış soruları, belirli bir derse ait ifadelerin, bilgi olarak doğru veya yanlış şekilde verildiği test türüdür. Bu test türünde öğrencilerden verilen ifadelerin doğru veya yanlış olup olmadığı ile ilgili cevap istenir. Öğrenci soruyu cevaplarken sadece doğru yada yanlış olmak üzere iki cevaptan birini seçer. Böylece doğru cevaplama olasılığı yüzde ellidir. Bu sayfada fizik dersi ünite testleri olmak üzere her teste 10 doğru yanlış sorusu bulunmaktadır. Test sorularının cevaplarını testi bitirdikten sonra sorular üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Boşluk doldurma soruları, herhangi bir konuya ait bir ifadede eksik bırakılan boşluklara uygun sözcüklerin yazılması istenen test türüdür. Öğrenci sorudaki boşluk veya boşlukları doldurarak ifadeyi tamamlar. Öğrencinin soruya ait konudaki bilgisi ölçülür. Bu sayfada fizik ünitelerinden her teste 10 soru bulunmakta ve testlerde boşluklara ait anahtar kelimeler, testin üst kısmında verilmiştir. Testi çözdükten sonra, cevapları kontrol edebilir veya tekrar testi çözebilirsiniz.